Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Sobolewie

11 października nauczyciele i pracownicy powiatowej oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej w Sobolewie.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska mówiła o wielkiej odpowiedzialności spoczywającej  na wszystkich, którzy mają wpływ na polską oświatę. Doceniła szkoły powiatowe i nauczycieli, którzy starają się, pomimo tego, że nie zawsze jest im łatwo. Powiat Garwoliński stale inwestuje w oświatę, uczniów oraz nauczycieli, bo od tego zależą losy przyszłej Polski. Starosta przekazała nauczycielom oraz  pracownikom administracji i obsługi szkół najlepsze życzenia i  gratulacje oraz podziękowania za ciężką pracę .

Życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty składali również gospodarz uroczystości Pan Leszek Urawski,  Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Woźniak, Proboszcz parafii w Sobolewie ks. kan. dr Andrzej Oworuszko, Prezes garwolińskiego Oddziału ZNP i przedstawicielki Rady Rodziców ZSP w Sobolewie.

Decyzją Zarządu Powiatu Garwolińskiego, 32 nauczycieli powiatowych placówek oświatowych otrzymało nagrody starosty w uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania.

Podczas uroczystości poinformowano również o nagrodach i odznaczeniach przyznanych przez Ministerstwo Edukacji i Kuratorium Oświaty:

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymali: Pani Joanna Ostrowska-  dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie oraz Pan Dariusz Wiącek - nauczyciel  z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymały: Pani Ewa Kret, Pani Izabela Odziemnczyk - Dadas – nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Pani Agnieszka Zawada oraz Pan Robert Huńczak nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Złoty Medal za długoletnią służbę otrzymali : Pani Joanna Ostrowska-  dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Pani Irena Karczmarczyk oraz Pani Ewa Łapacz nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.

Srebrny Medal za długoletnią służbę z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie otrzymali: Pan Tomasz Świderski i Pan Marcin Woźniak.

Brązowy Medal za długoletnią służbę otrzymały z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie otrzymały panie: Magdalena Bielecka, Anna Gruszczyńska, Kamila Lis, Andżelika Papiewska

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie: Pani Agnieszka Czypionka, Pani Kinga Dębska, Pani Jolanta Konarzewska, Pani Sylwia Kozyra, Pani Natasza Mikulska, Pan Piotr Mucha, Pani Justyna Wałachowska, Pani Justyna Rutka. Z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie otrzymali: Pan Piotr Mysiak, Pan Łukasz Korycki, Pani Anna Kowalczyk-Barej, Pani Katarzyna Szuwara, Pan Dariusz Wiącek. Z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie medal otrzymała Pani Monika Tarczyńska-dyrektor. Z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie Pani Anna Kuźbida dyrektor

Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymali: Pan Leszek Urawski-  dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz Pani Bogusława Bogucka  -nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Całość spotkania uświetnił występ artystyczny uczniów.