Konkurs kulinarny dla KGW "Ziemniak w polskiej tradycji kulinarnej ziemi garwolińskiej"

To już 3 edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu garwolińskiego !!!

Konkurs jest organizowany pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej

Konkurs realizowany jest w ramach wydarzenia „III Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego organizowanego w dniu 4 sierpnia 2024 r.  realizowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska.Edycja2024.

Konkurs skierowany jest wyłącznie do Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Garwolińskiego.

Celem konkursu jest:

- prezentacja różnorodnych (tradycyjnych i współczesnych) przepisów na dania z ziemniaka lub tworzenie własnych wariacji na ich temat;

- popularyzowanie i pogłębianie wiedzy o regionalnych tradycjach kulinarnych;

- upowszechnianie walorów zdrowotnych i smakowych tradycyjnie wytwarzanych potraw i dań z ziemniaków;

- promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

- prezentacja dorobku i tradycji kulinarnych Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Garwolińskiego;

- aktywizacja środowisk wiejskich w oparciu o lokalne zwyczaje i umiejętności;

- integracja środowiskowa i międzypokoleniowa;

- wymiana doświadczeń i przepisów kulinarnych.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

• przygotować potrawę konkursową, której jednym z głównych składników bądź niezbędnym jest ZIEMNIAK
  • zapoznać się z Regulaminem i kryteriami oceny ( Karta Oceny Konkursowej Członka Komisji)
  • zrobić i przesłać do nas minimum 2 zdjęcia potrawy
  • wypełnić  i podpisać przez osoby upoważnione do reprezentacji formularz zgłoszeniowy oraz klauzulę informacyjną i wysłać do nas mailem, pocztą lub dostarczyć osobiści do 15 lipca 2024 r.
  • poczekać na wyniki oceny przez Komisję konkursową potraw w  I Etapie Konkursu :) do 23 lipca 2024 r.
  • koła zakwalifikowane do II Etapu, przyjeżdzają 4 sierpnia na III Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego z gotową potrawą konkursową, żeby poddać się ocenie Komisji Konkursowej.

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W KONKURSIE

biuro@dworekmietne.pl