Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoadministracji (ASI)
CELE PROJEKTU ASI
Celem strategicznym Projektu ASI jest wsparcie inteligentnego, zrównoważonego rozwoju zwiększającego spójność społeczną i terytorialną przy wykorzystaniu potencjału mazowieckiego rynku pracy, przez rozwój konkurencyjnej gospodarki regionu opartej na innowacyjności. Realizacja tego celu odbywać się będzie poprzez rozwój e-usług dla obywateli i przedsiębiorców oraz zwiększanie dostępu do ICT.
PLANOWANE EFEKTY
- Uzupełniony o nowe e-usługi portal Wrota Mazowsza umożliwiający kontakt on-line z jednostką, w tym udostępnione nowe e-usługi dla przedsiębiorców, inwestorów oraz obywateli.
- Systemy dziedzinowe towarzyszące elektronicznym usługom wypełniające mechanizmy interoperacyjności.
- Scyfryzowane dane przestrzenne dla potrzeb uruchomienia usług, o których mowa w Ustawie
o infrastrukturze informacji przestrzennej, tj.
- Wyszukiwania, umożliwiające wyszukiwanie zbiorów oraz usług danych przestrzennych na podstawie zawartości odpowiadających im metadanych oraz umożliwiające wyświetlanie zawartości metadanych.
- Przeglądania, umożliwiające co najmniej: wyświetlanie, nawigowanie, powiększanie i pomniejszanie, przesuwanie lub nakładanie na siebie zobrazowanych zbiorów oraz wyświetlanie objaśnień symboli kartograficznych i zawartości metadanych.
- Pobierania, umożliwiające pobieranie kopii zbiorów lub ich części oraz, gdy jest to wykonalne, bezpośredni dostęp do tych zbiorów.
- Przekształcania, umożliwiające przekształcenie zbiorów w celu osiągnięcia interoperacyjności zbiorów i usług danych przestrzennych, umożliwiające uruchamianie usług danych przestrzennych oraz utworzenie usługi w tym zakresie.
- Sprzęt i oprogramowanie systemowe niezbędne do uruchomienia ww. usług, który umożliwi:
- Uzyskanie możliwości instalacji i uruchomienia systemów teleinformatycznych oraz usług.
- Uzyskanie wyższego stopnia niezawodności systemów i dodatkowe zabezpieczenie danych.
- Zwiększenie wydajności platformy systemowo-sprzętowej w województwie.
- Zmniejszenie globalnych koszów utrzymania (jednolitość i efekt skali).
- Odmłodzenie sprzętu i zmniejszenie kosztów odtworzenia.
- Wprowadzenie jednolitej platformy informatycznej na poziomie województwa.
- Zmniejszenie globalnych kosztów utrzymania IT poprzez wykorzystanie efektu skali.
- Uzyskanie zgodności technologicznej rozwiązań stosowanych w JST z aktualnymi trendami rozwoju IT w Polsce i na świecie.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 98 262 267.96 zł
DOFINANSOWANIE Z UNI EUROPEJSKIEJ: 78 609 814.36 zł